Uncategorized

Święty seks, piękno ciała i pełnia szczęścia w małżeństwie

Dla marzycieli, którzy wciąż szukają miłości zapierającej dech w piersiach. Dla realistów, którym trzeba dowodów, że miłość przechodząca ludzkie pojęcie istnieje. Wreszcie dla samych małżonków, pragnących świeżości, namiętności i wzniesienia się na wyższy poziom w ich wzajemnej relacji.

Dziś o 3 książkach, które w budowaniu (nie tylko) naszego małżeństwa odegrały ogromną rolę.


Święty SEKS! Gregory K. Popcak

Jak głosi podtytuł, to „katolicki poradnik dla szukających zachwycającej, przechodzącej wszelkie pojęcie, niezawodnej miłości”. Pamiętam, jak rozczytywałam się w tej książce, zanim jeszcze poznałam Zbyszka. Co było w niej takiego niezwykłego? Pomagała mi wytrwać w czasie oczekiwania, kiedy miałam niewielkie perspektywy na męża. Umacniała w marzeniach o przepięknym małżeństwie i napełniała nadzieją na znacznie lepszą przyszłość. Najbardziej zadziwiały mnie jednak moje „niewierzące” koleżanki… mimochodem relacjonowałam im fragmenty książki, a one codziennie – zanim jeszcze zdążyłam poruszyć ten temat – same dopytywały, co nowego o tym „świętym seksie” przeczytałam 😉 Bo któż z nas nie marzy o bliskości „pełnej namiętności, wszechzmysłowej, całkowicie duchowej, niezwykle przemieniającej, odkrywczej i odradzającej”?

Książka daje inspirujące spojrzenia na temat seksu między małżonkami i otwiera oczy na zupełnie inny świat. Pozwala zrozumieć, dlaczego najwspanialszy, zapierający dech w piersiach i najbardziej niewyobrażalny aspekt intymnego spotkania istnieje tylko w relacji małżeńskiej. A więc świętujmy! Bóg przygotował dla nas coś niewiarygodnie pięknego i to już tu na ziemi.

„Święty seks” to także poradnik dla katolickich małżeństw, bogaty we wskazówki i techniki, dzięki którym możemy stać się – jak głosi jego autor – lepszymi kochankami i lepszymi ludźmi. Zawiera również praktyczne porady pomagające uporać się z różnymi problemami w tej sferze, aby doświadczyć wyjątkowej bliskości i namiętności o jakiej nam się nie śniło!


Jestem swoim ciałem. Teologia ciała Jana Pawła II. Jim McManus CSsR

Autor książki, ojciec rekolekcjonista i duszpasterz, będąc w Stanach Zjednoczonych na konferencji poświęconej teologii ciała Jana Pawła II, był świadkiem, jak pewna kobieta zwróciła się do zgromadzonych uczestników, mówiąc: „Jestem mormonką, ale pierwszy raz w życiu usłyszałam prawdę o moim ciele, która rezonuje w moim wnętrzu”.

„Jestem swoim ciałem. Teologia ciała Jana Pawła II” to bardzo przystępny komentarz do papieskiego nauczania o cielesności. Jan Paweł II wielokrotnie powtarzał, że człowiek nie jest w stanie żyć bez miłości. Bez miłości nie umiemy zrozumieć samych siebie i odnaleźć sensu istnienia. Miłość to bezinteresowny dar: nic większego nie jesteśmy w stanie przyjąć od drugiego człowieka i niczego większego nie umiemy też ofiarować. A ciało, które przynależy do osoby, staje się konieczne do wyrażania tej miłości.

Książka Jima McManusa to podróż ku odkrywaniu piękna swojej cielesności i związanego z nim poczucia wartości, co dokonuje się na drodze poznawania siebie i duchowego rozwoju. To podróż ku prawdzie o człowieku i Bogu oraz ku głębi papieskiego nauczania o ciele. To wreszcie uświadamianie sobie, że kobiecość istnieje „dla” męskości, a męskość „dla” kobiecości…


7 nawyków szczęśliwego małżeństwa. Stephen R. Covey

Ceniony autor bestsellerowych publikacji w dziedzinie szeroko pojętego rozwoju osobistego (znany głównie dzięki „7 nawykom skutecznego działania”) tym razem w wersji dla małżonków. Jego poradnik to praktyczne narzędzie umożliwiające budowanie relacji w oparciu o efektywne wskazówki np.: zaczynaj z wizją końca, rób najpierw rzeczy najważniejsze i staraj się zrozumieć, a dopiero potem być zrozumianym etc.

Narracja przeplatana jest historiami z życia małżeńskiego Stevena i Sandry Covey’ów, obfitującymi w zabawne zwroty akcji, przekonujące przykłady i konkretne rozwiązania w obliczu typowych codziennych trudności. W sam raz na jesienne wieczory przy ciepłej herbacie 😊