ROZWÓJ


Jeśli chcesz poznać Boga – mawiał Ewagriusz z Pontu – poznaj najpierw samego siebie. To samo dotyczy naszych relacji z ludźmi – jeśli chcesz poznać, przyjąć i pokochać drugiego człowieka, poznaj, przyjmij i pokochaj osobę, którą Ty jesteś. W kategorii rozwój proponujemy Wam inspiracje i ćwiczenia pomagające lepiej zrozumieć siebie, swoje potrzeby, pragnienia czy emocje. Wiedza o nas samych znacząco przyczyniła się w naszym przypadku do zbudowania pięknej relacji narzeczeńskiej, a dziś już małżeńskiej.


Wyrzuć śmieci!

.

Podobno ponad 90% ciężarów, które dźwigamy, nakładamy sobie sami. Masz może ochotę pozbyć się kilku z nich? Nazwaliśmy to „wyrzucaniem śmieci”.

„Śmieci”, to wszystko, co niepotrzebnie zajmuje przestrzeń w Twojej głowie i niekorzystnie wpływa na Twoje nastawienie lub działanie. Mogą być związane z wydarzeniami, które minęły i wciąż w Tobie „żyją” (np. wskutek silnych emocji, jakie pozostawiły) lub z zamartwianiem się pytaniami „jak to będzie?” czy „co powiedzą inni?”.

Mogą też dotyczyć Twoich przekonań, jakiegoś zaniedbania albo wręcz przeciwnie tego, co wciąż masz do zrobienia (i to w ekspresowym tempie). Nieważne. Skutek jest ten sam: żyjesz tym, co „odbiera Ci życie”, co uniemożliwia swobodne myślenie i działanie w miejscu, w którym jesteś. Tracisz niepotrzebnie wiele sił, koncentrujesz się na trudnościach i zmaganiach, a być może dobro i spokój, którego potrzebujesz, są bliżej niż myślisz…

Opublikowane 16 listopada 2021


_

O pogawędkach z Szefem w drodze do pracy

.

Jak to jest prowadzić firmę, nie będąc jej właścicielem? Jak modlić się o finanse, żeby mieć na wszystko, co potrzebne? Jak „puścić się” swoich wyobrażeń o pracy, gdy Bóg wzywa do innego zajęcia? Dzisiaj o aktywności zawodowej, stabilności finansowej i dojrzewaniu do oddawania naszej pracy w najlepsze ręce.

Opublikowane 14 czerwca 2021


_

Mury i parasole czyli o granicach w relacjach

.

Gdy byliśmy parą jedna z naszych pierwszych rozmów dotyczyła granic. Pytaliśmy się wzajemnie o to, gdzie mamy swoje indywidualne granice: w sferze emocjonalnej (czyli co nas wyprowadza z równowagi i doprowadza do szewskiej pasji😉), fizycznej (jak chcemy wyrażać naszą bliskość, a w jaki sposób nie), intelektualnej (czyli np. dlaczego Zbyszek nie ma ochoty na kolejny kurs angielskiego a Monia nie wróci do pracy na etacie) czy duchowej (o tym, do jakiej duchowości jest każdemu z osobna najbliżej i jaki rodzaj modlitw w ogóle do nas nie przemawia).

Opublikowane 7 czerwca 2021


_

10 inspiracji dla relacji (cz.2)

.

Dzisiaj druga część naszych inspiracji dla relacji! O pewnym słowie (które dla większości może być najprzyjemniejsze na świecie), o sile szczegółu, darze czasu, o tym, co robi wrażenie na mężczyznach i o Zbyszkowym pomyśle na regenerację:-)

Opublikowane 17 maja 2021


_

10 inspiracji dla relacji (cz.1)

.

O szafie z Narnii, fotokomórce, zaskakującym finale pewnej rozmowy i o tym, dlaczego Monia i Zbyszek nie będę się ze sobą nudzić do końca życia – czyli pierwsza część naszych 10 pomysłów na budowanie głębokich i pięknych relacji 😊

Opublikowane 26 kwietnia 2021


_

Czas na zmiany. Nowe nawyki

.

Wprowadzanie zmian w życie to proces, który wymaga wytrwałości, motywacji na odpowiednim poziomie i wiary, że się uda. Warto jednak podjąć ten wysiłek, szczególnie wtedy, gdy Bóg daje nam na to czas i życiowe okoliczności. Może bowiem okazać się, że wprowadzenie choćby małej zmiany w naszej codzienności zaoowocuje nowymi możliwościami i pięknymi relacjami. A może poprowadzi nas dużo, dużo dalej niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

Poznajcie 2 metody wprowadzania zmian i uczenia się nowych nawyków


_

Marzenia: Niezwykła podróż do własnego wnętrza

.

To one napędzają nasze życie, dodają skrzydeł w obliczu przeszkód i pomagają utrzymać właściwy kurs w życiu, gdy pojawiają się wątpliwości i zniechęcenia. MARZENIA – wszyscy je mamy, nie wszyscy jesteśmy ich świadomi i tylko najodważniejsi czy najwytrwalsi spośród nas wieńczą drogę w ich kierunku osobistym sukcesem. Dlaczego są dla nas tak ważne? Jak bardzo wpływają na naszą codzienność, relacje i postawę względem życia?

Jak je odkryć i w jaki sposób urzeczywistnić?


_

7 Pomysłów jak odkryć pasję

.

Może już ją znasz i nie wyobrażasz sobie bez niej życia. Może już teraz ściśle łączy się z pracą, jaką wykonujesz, Twoim życiem rodzinnym lub wypełnia większość wolnego czasu. A może jeszcze nic o niej nie wiesz i szukasz swojego miejsca, indywidualnej misji czy drogi powołania. Chcemy Ci podpowiedzieć, jak odkryć (lub umocnić odkrytą w sobie) pasję, aby coraz pełniej żyć w zgodzie ze sobą i zacząć wreszcie być szczęśliwym.

Poznaj nasze historie i propozycje ćwiczeń.


_