RECENZJE


Aby budować dobre i wartościowe relacje warto sięgać po narzędzia, które mogą nam w tym pomóc: kursy, książki, nagrania, inspirujące rozmowy etc. W tym miejscu chcemy dzielić się z Wami tym, co nas inspiruje i pomaga w budowaniu małżeńskiej więzi oraz innych ważnych dla nas relacji.


Wielki Post. Książkowe propozycje

Nie ma to jak dobra, wciągająca powieść… Tym bardziej, że pewien nauczyciel, o którym w listach do swojego przyjaciela Justusa wspomina Nikodem (ten z nocnej sceny w J 3), wydaje się taki znajomy…

Obserwujemy go z Nikodemem trochę ukradkiem, scena po scenie. Na początku wspomina się o nim przypadkiem, potem coraz częściej, aż po regularną relację z kolejnego uzdrowienia czy kazania, które na długo zapada w pamięć. I mimo że skądinąd dobrze znamy życiorys nauczyciela, to i tak każda scena przepełniona jest nasilającym się oczekiwaniem: co będzie teraz? co zrobi? kogo uzdrowi? co powie? Tak jakby za chwilę miał nas znowu czymś zaskoczyć…

Co jeszcze czytamy w Wielkim Poście?


_

Święty seks, piękno ciała i pełnia szczęścia w małżeństwie

.

Dla marzycieli, którzy wciąż szukają miłości zapierającej dech w piersiach. Dla realistów, którym trzeba dowodów, że miłość przechodząca ludzkie pojęcie istnieje. Wreszcie dla samych małżonków, pragnących świeżości, namiętności i wzniesienia się na wyższy poziom w ich wzajemnej relacji.

Dziś o 3 książkach, które w budowaniu (nie tylko) naszego małżeństwa odegrały ogromną rolę.

_

4 książki i więcej Miłości w relacjach

.

Co łączy biografię znanego mężczyzny w średnim wieku, teorię 5 języków miłości czy światowy bestseller o dobrej komunikacji? Wszystkie stanowią próbę odpowiedzi na pytanie, jak budować głębokie więzi i dojrzewać do większej miłości. Przeczytaliśmy, zaczerpnęliśmy i polecamy!

_

Filmy na Wieczory i Weekendy

.

Są filmy, o których wolałoby się zapomnieć i takie, które można oglądać w nieskończoność. A tym co dobre, warto się dzielić! Pierwszy wpis z cyklu „Filmy na wieczory i weekendy” – a w nim produkcje, przy oglądaniu których spędziliśmy kilka miłych, spokojnych lub emocjonujących wieczorów. Na początek 5 filmów, które nas dogłębnie poruszyły, porządnie zrelaksowały, a niekiedy nawet zainspirowały do ważnych zmian w życiu. Wspólny mianownik: Miłość (choć niekoniecznie ta widoczna na pierwszy rzut oka).

Poznaj tytuły…


_