Uncategorized

Odnalezieni cz. 4

.

.

Jest rok 2004. Asia i Kuba są kilka miesięcy po ślubie. Bardzo się kochają i cieszą się tym, że po 8 miesiącach od zapoznania mogą wreszcie zamieszkać razem. Jak wygląda ich małżeńska codzienność? Skupiają się na rozwijaniu swoich firm i zapewnianiu sobie atrakcji w życiu. W wolnych chwilach nurkują, interesują się zjawiskami nadprzyrodzonymi i poszukują jaskini w Birmie, aby schronić się przed końcem świata. W takim rytmie mija im kilka lat i trwało by to pewnie jeszcze długo… gdyby nie jeden telefon. A potem pamiętny upadek, łzy i spotkanie, które w ich małżeńskiej relacji wprowadzi nieodwracalne zmiany…


ODCINEK 4 Bóg czyni cuda w małżeństwie


.

Rycerka Górna, wieś pod granicą Słowacką. Asia i Kubą jadą tam w nocy czteroosobową grupą, aby zdążyć na poranne spotkanie w małym górskim kościółku. Mają na sobie kolorowe kombinezony narciarskie – w tamtym czasie sprzedają je przez internet i planują sesję zdjęciową na tle polskich gór. „Wystrojeni” siadają w pierwszej ławce przed ołtarzem. Jest krótko po 7.00. Rozglądają się wokół siebie. Kościół jest pełen… samych starszych pań. A już za chwilę wszystko się zacznie.

.

.

Bóg zmienia ich małżeństwo. Obszar pierwszej zmiany: seksualność. Czy może być coś złego w antykoncepcji małżeńskiej? Asia nie rozumie stanowiska Kościoła. Drąży temat, szuka odpowiedzi, wymienia poglądy z księdzem z pogotowia duchowego i w końcu decyduje się porozmawiać z Kubą…

.

.

Od spotkania do spotkania, od imprezy do imprezy, od wycieczki do wycieczki… Tak wyglądało ich małżeństwo przez pierwsze lata po ślubie. A tymczasem po doświadczeniu w Rycerce Górnej otrzymują od Boga coś zupełnie innego. To wolność od materialistycznego stylu życia. Kuba doświadcza również uwolnienia od swoich dotychczasowych nałogów i uzależnień. Aż wreszcie nadchodzi czas zmian w ich małżeńskich finansach… Kredyty, pożyczki i długi rzędu kilkuset tysięcy złotych okazały się nie stanowić dla Boga żadnej przeszkody!

.

.

W tym czasie skupiają się na spłacie długów i zmianie sposobu zarządzania pieniędzmi. Okazuje się jednak, że problemy finansowe mają jeszcze głębsze konsekwencje. Znacząco wpłynęły bowiem na rozluźnienie ich małżeńskiej więzi. Coraz rzadziej ze sobą rozmawiają, częściej natomiast „wymieniają informacje” i dają się ponieść emocjom w codziennych sytuacjach.

.

.

Przychodzi czas, że Bóg powołuje ich do wyjazdów na misje, raz w miesiącu na tydzień. Kuba rusza właśnie na krótką misję do Norwegii. Asia wybiera się w tym czasie na spotkanie wspólnoty, na którym jedna z par małżeńskich głosi konferencję. Żona dzieli się tym, jak bardzo ujęło ją, gdy usłyszała od męża, że jest spełnieniem jego pragnień. Asię bardzo poruszają te słowa.

.

.


.

KILKA SŁÓW PO ZMROKU 🙂

ASIA I KUBA prowadzą:

  • Rekolekcje dla małżonków w drodze KLIKNIJ TUTAJ
  • Formację dla małżeństw w Akademii Rozwoju Talentów w Warszawie (od października 2021) ZAPISY